Czy fronty Twoich mebli kuchennych przestały ładnie wyglądać? A może po prostu czujesz, że powinieneś je odnowić? Możesz przywrócić im dawną świetność w bardzo prosty sposób! Nie musisz poświęcać na to dużej ilości czasu i pieniędzy. Jeśli chcesz wiedzieć, jak to zrobić, zachęcam Cię do przeczytania poniższego artykułu.

Aby odnowić meble kuchenne wystarczy tak naprawdę okleić je folią samoprzylepną. Zrobisz to szybko i bezboleśnie, nie brudząc wszystkiego dookoła, jak przy malowaniu farbą. Jest to tanie rozwiązanie, więc nie nadszarpniesz domowego budżetu. Ich niewątpliwą zaletą jest dostępność w wielu wzorach i kolorach. Wystarczy dobrać odpowiedni odcień, i Twoje meble znowu nabiorą wyglądu!

Jak okleić meble folią?

Przygotuj sobie następujące akcesoria: nożyczki, nożyk do tapet, miarkę, ołówek, suszarkę do włosów, narzędzie do dokładnego przyciśnięcia folii, np. raklę (najlepiej z osłonką, dzięki której unikniesz uszkodzenia powierzchni). Niektóre folie mają na spodniej części nadrukowane linie cięcia, co znacznie ułatwia rozpoczęcie prac.

Zanim zaczniesz oklejać, najpierw odpowiednio przygotuj powierzchnię mebla i zdemontuj uchwyty. Wyczyść fronty mebli, wyrównaj je i dokładnie odtłuść. Następnie poczekaj, aż dobrze wyschną. Zwróć uwagę na spód folii. Może on mieć oznaczenia, które ułatwią ci cięcie, dzięki czemu jeden z etapów będziesz miał z głowy. Jeśli nie ma takich oznaczeń, odmierz niezbędną część arkusza przy pomocy miarki i ołówka. Następnie pozostaw z każdej strony kilkucentymetrowy zapas, który będzie potrzebny na zawinięcie krawędzi. Przyłóż przycięty fragment do powierzchni i chwyć jeden z rogów, a następnie odklej kawałek folii, jednocześnie odwijając papier tak, aby ci nie przeszkadzał. Zacznij przyklejać folię, jednocześnie wygładzając ją raklą od środka na zewnątrz. Jeśli zostaną pojedyncze pęcherzyki powietrza, przekłuj je delikatnie igłą i wyrównaj. Wygładź raklą cały front oraz krawędzie. Na końcu na rogach przetnij folię nożykiem i przylep ją. Zbędne kawałki odetnij. Wysusz suszarką do włosów, uważając jednak, by nie przesadzić z temperaturą.