Salon jest jednym z najistotniejszych pomieszczeń w naszym domu. To właśnie tam przyjmujemy gości oraz spędzamy całkiem sporą część dnia. Dlatego też warto poświęcić trochę czasu na jego aranżację. Szczególnie istotnym elementem jego wystroju są meble. Jak je wybrać? Poniżej znajdziesz kilka sugestii.

Inspiracje do salonu można znaleźć na stronach wielu sklepów z meblami. Oferta jest na tyle duża, że z pewnością każdy znajdzie prędzej czy później coś dla siebie. Szeroką ofertę maja takie sklepy jak Agata Meble, Black Red White, Meble Wójcik czy Szynaka Meble. Szeroką gamę produktów znajdziemy również na serwisach takich, jak Allegro.pl czy gumtree.pl.

Dobierając meble do salonu warto zastanowić się, czy w naszym przypadku ładniej będą się prezentowały osobne elementy, czy też meblościanka. W miarę możliwości warto postarać się, aby wszystkie meble był← z tego samego kompletu – dzięki temu wniesiemy do naszego salonu atmosferę spokoju i uporządkowania.

Dodatkowo, ze względu na fakt, że salon jest jednym z najczęściej używanych w ciągu dnia pomieszczeń, ważne jest, aby zwrócić uwagę na funkcjonalność mebli oraz powierzchnię, jaką będą zajmowały. Jeśli mamy do czynienia z pomieszczeniem o stosunkowo niewielkiej powierzchni (np. w bloku), warto zainwestować w meble o mniejszych rozmiarach. W tym przypadku kupno meblościanki raczej nie będzie dobrym pomysłem, ponieważ wywoła ona efekt optycznego pomniejszenia.

Oczywiście warto również rozważyć kwestię kolorystyki. Jasne barwy spodobają się miłośnikom przestrzeni i światła, natomiast osobom stawiającym na klasykę i tradycję przypadną do gustu ciemniejsze meble. Umeblowanie warto wybrać na zasadzie podobieństwa do ścian i podłogi (np. jasne meble do jasnego tła, ciemne meble do ciemnego). Musimy jednak uważać, aby jasne wnętrze nie stało się zbyt monotonne, a ciemne nie wydawało się mniejsze optycznie.

Dobrym pomysłem jest kupno mebli, a dopiero potem dopasowanie koloru ścian! Powód tego jest prosty: łatwiej i taniej przemalować ściany niż kupić nowe meble, gdy coś do siebie nie pasuje.