Z prostego rachunku wynika, że prawie jedną trzecią naszego życia spędzamy w sypialni.Bez wątpienia warto więc zadbać o jej właściwą aranżację i dobór odpowiednich mebli. Jak wiadomo, człowiek nie funkcjonuje dobrze bez odpowiedniej ilości snu, należytego odpoczynku oraz miłych chwil spędzonych w obecności bliskich. Zauważmy, że te wszystkie elementy łączą się właśnie w sypialni! Potrzebujemy więc spokojnego i głębokiego snu tak samo, jak pozostałych niezbędnych do życia składników. Dlatego też warto pamiętać o doborze właściwych mebli, które nadadzą naszej sypialni odpowiedniego do odpoczynku klimatu.

Materiał

Na ostateczny wybór umeblowania wpływa głównie budżet, jaki mamy. Twierdzenie, że meble z płyty są dużo tańsze od drewnianych to mit! Miarodajnym porównaniem jest tylko to, które zestawia i porównuje produkty o podobnej klasie, a z niego wynika, że tańsza od drewna jest tylko płyta o bardzo niskiej jakości. Jeśli więc zależy nam na meblach pięknych i trwałych nawet na płytę musimy przygotować pokaźną sumę, a wtedy warto się zastanowić, czy wybrać sztuczne, niezdrowe dla człowieka meble z płyty, czy te z naturalnego drewna.

Styl

Kolejny etap wyboru mebli do sypialni to styl, w jakim chcemy ją urządzić. Powinna ona odzwierciedlać jakąś część naszej osobowości. Mówiąc prościej, musi odpowiadać naszemu gustowi, ponieważ tylko wtedy będziemy mogli czuć się w niej na tyle dobrze by traktować ją jako nasz azyl i miejsce wypoczynku.

Zwykle aranżujemy wnętrze sypialni na styl nowoczesny lub klasyczny. Pierwszy jest idealny dla tych, którzy lubią być trendy. Geometryczne kształty, prosta forma i… i nic więcej. Nie ma klasycznych lampek nocnych, toaletki, firany w oknie ani innych tego typu elementów. Drugi styl spodoba się osobom ceniącym sobie tradycję, harmonię i elegancję.

Romantykom z pewnością przypadnie do gustu styl prowansalski, z dominująca bielą, błękitem, różnymi odcieniami ecru. Ostatni pozwalający na uzyskanie klimatu, podobnego do tego, jaki panował w domach naszych pradziadków.