Chcesz kupić ładne meble do swojego ogrodu? Zastanawiasz się, kiedy to zrobić? Pora roku ma znaczenie! Jak zapewnić sobie największy wybór? Zapraszam Cię do przeczytania poniższego artykułu!

Kiedy najlepiej kupić meble ogrodowe

Meble do ogrodu są najtańsze poza sezonem ich użytkowania, czyli jesienią oraz zimą. Wtedy to sprzedawcy oraz producenci, chcąc pozbyć się stanów magazynowych, organizują różnego rodzaju wyprzedaże i meble ogrodowe można kupić nawet kilkadziesiąt procent taniej. Poza sezonem warto kupować je nie tylko wtedy, kiedy chcesz maksymalnie zaoszczędzić.

Po zakończeniu sezonu oferta znacznie się zmniejsza. Ogranicza się zwykle do tych mebli, które nie zostały sprzedane w sezonie. Zazwyczaj ma to różne powody – nie przypadły do gustu większości kupujących albo były zbyt drogie.

Biorąc pod uwagę, że w sklepach meblowych sezon sprzedaży mebli do ogrodu zaczyna się w marcu, największą oszczędność możemy zanotować, kupując meble do końca lutego. Czy to oznacza, że im później od zakończenia ostatniego sezonu, tym wybór mebli jest mniejszy? Wcale nie, bo poza sezonem, czyli jesienią i zimą producenci przygotowują się na nowy sezon i produkcja mebli jest wtedy wzmożona. To oznacza natomiast, że można kupić nowe modele w aktualnych trendach, a mimo to za zdecydowanie mniejsze pieniądze.

Oczywiście największy wybór mebli do ogrodu przypadnie dopiero na maj i czerwiec, niemniej jednak nawet jesienią i zimą można bez problemu znaleźć zestaw, który całkowicie spełni nasze oczekiwania.

Przedsprzedaże zimowe

Nie oznacza to jednak, że zimą nie ma zupełnie żadnego wyboru! Można skorzystać z przedsprzedaży tych produktów, które będą dostępne w nowym sezonie. W takim przypadku czas realizacji zamówień jest wydłużony, ale można zapłacić za meble o wiele mniej.

Krótko mówiąc, okres kupowania mebli ogrodowych powinien zależeć od naszych oczekiwań. Największy wybór będzie dostępny w okresie od maja do lipca, w szczycie sezonu. Duży wybór jednak nie idzie w parze z niskimi cenami. Najniższe ceny przypadają na jesień, kiedy sklepy starają się wyprzedać meble pozostałe po sezonie, jednak wtedy wybór jest dużo mniejszy.