Czujesz potrzebę zmienienia czegoś w swoim domu, ale nie masz na to pieniędzy lub czasu? Szukasz sposobu na zmianę swojego wnętrza bez angażowania specjalistów? Oto kilka sposobów, jak to zrobić!

Pomaluj nogi!

Nogi stołków, taboretów i stolików pomalowane w kontrastowym kolorze do pozostałych części mebla, to jeden z najgorętszych trendów ostatnich sezonów. Wyglądają oryginalnie i nowocześnie, a w dodatku pasują nawet do mebli o tradycyjnej formie. Do dokonania takiej zmiany potrzebujemy jedynie drewnianych stołków lub taboretów, farby białej, farb w innych kolorach (najlepiej pastelowych), pędzla i taśmy maskującej.

Wykonanie:

Wybierz stołek do malowania. Dokładnie go oczyść, a następnie nałóż podkład z białej farby. Po wyschnięciu oklej nogi na odpowiedniej wysokości taśmą maskującą. Pomaluj stołek na wybrany kolor powyżej oklejonego miejsca. Poczekaj, aż farba wyschnie i usuń taśmę.

Zmiany w przeszklonych meblach

Przeszklonym meblom również można dodać nowości. Jest to o wiele prostsze, niż myślisz! Wystarczy, że udekorujesz je ciekawie prezentującymi się paskami. Potrzebujesz tylko farby z efektem mrożonego szkła, gąbki o drobnych porach i taśmy malarskiej.

Wykonanie:

Ponaklejaj paski taśmy. Najlepiej, jeśli będą miały różną szerokość oraz będą rozłożone równolegle. Następnie niepokryte taśmą miejsca pokryj farbę z efektem mrożonego szkła (użyj do tego celu gąbki!). Odczekaj około 30 minut, a następnie usuń taśmę.

Oklejanie mebli

Jeśli Twoje meble są już zniszczone i chciałbyś ukryć ich niedoskonałości lub po prostu nadać im nowe oblicze, wystarczy zainwestować w kolorową okleinę meblową, płyn do mycia, gąbkę i suchą ściereczkę. Wybór kolorowych oklein jest niemały, dzięki czemu będziesz mieć wiele możliwości aranżacyjnych.

Wykonanie:

Umyj dokładnie mebel wodą z detergentem. Jeśli ma szuflady, wykręć z nich gałki. Odmierz i dotnij okleinę do wymiarów wybranego fragmentu. Pamiętaj przy tym o dodaniu kilkumilimetrowego zapasu z każdej strony. Zdejmujemy z naklejki fragment papieru zabezpieczającego klej i przyłóż ją do szuflady. Następnie, w celu usunięcia pęcherzyków powietrza, dociśnij bawełnianą ściereczką, Powtórz tę czynność aż do usunięcia całego papieru. Na końcu odklej resztki i zamontuj ponownie gałki.